مقایسه‌ی اولیه‌ی بازی Resident Evil Village در پلی‌استیشن ۴ و پلی‌استیشن ۵


Matin 30 فروردین 1400 4 دقیقه مطالعه
iOS 14

به‌تازگی یک ویدیوی جدید از بازی Resident Evil Village را منتشر کرده است که در آن نسخه‌های پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۴ پرو و پلی‌ استیشن ۵ با یکدیگر مقایسه شده‌اند.

Resident Evil Village با استفاده از موتور RE ساخته خواهد شد و انتظار می‌رود که تجربه‌ی این عنوان سبک بقا-وحشت را، وارد سطح تازه‌ای کند. داستان کاملا جدید این بازی، چند سال پس از اتفاقات Resident Evil 7 و زمانی که ایتان (Ethan) و میا (Mia) با آرامش در مکانی جدید زندگی می‌کنند، آغاز خواهد شد.

این بازی اکشن اول‌شخص، از آنجا شروع می‌شود که بازی‌باز کنترل شخصیت ایتان که پریشان و به‌هم‌ریخته است را در دست می‌گیرد. ایتان سعی دارد تا از راز چیزهای وحشتناکی که آرامش یک دهکده‌ را مختل کرده‌اند، پرده بردارد. در طول این سفر وحشت‌آفرین، بازی‌بازان لحظه به لحظه با دشمنان مختلفی درگیر خواهند شد.

در ویدیوی مقایسه‌ی اولیه‌ی نسخه‌های پلی‌استیشن ۴، ۴ پرو و پلی‌استیشن ۵ بازی Resident Evil Village نشان داده می‌شود که عملکرد این بازی به طور کلی از نظر نرخ فریم قابل قبول است. با این حال، برخی ایرادات کوچک در نسخه‌ی پلی‌استیشن ۴ وجود دارد که در دیگر نسخه‌ها دیده نمی‌شود.

براساس تحلیل فنی VG Tech، این بازی بر روی پلی‌استیشن ۴ پرو در حالت Resolution و در پلی‌استیشن ۵ بر روی حالت رهگیری پرتو (RT) اولویت‌بندی شده است. با غیر فعال کردن رهگیری پرتو در پلی‌استیشن ۵، این بازی در رزولوشن ۴K و ظاهراً با استفاده از رندرینگ صفحه شطرنجی (Checkerboard Rendering) ارائه می‌شود. نسخه‌ی پلی‌استیشن ۴ در رزولوشن ۹۰۰P Native و نسخه‌ی پلی‌استیشن ۴ در حالت اولویت‌بندی نرخ فریم، بر روی رزولوشن ۱۰۸۰P رندر می‌شوند.

بازی Resident Evil Village در تاریخ ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ (۷ مه ۲۰۲۱) بر روی کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، پلی‌ استیشن ۵، ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری ایکس و اس، استیدیا و پلتفرم رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد. در پایان می‌توانید ویدیوی مقایسه‌ی اولیه‌ی نسخه‌های پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۴ پرو و پلی‌استیشن ۵ این بازی را مشاهده و یا دانلود کنید.

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − 1 =

Rating*