The Last of Us Part 2 رکورد دریافت جوایز سالانه را شکست


Matin 4 اردیبهشت 1400 4 دقیقه مطالعه
iOS 14

عنوان The Last of Us Part 2 در سال گذشته‌ی میلادی با دریافت ۳۰۰ جایزه از ۵۷۶ جایزه‌ی موجود، توانست بیش از هر بازی دیگری در تاریخ صنعت بازی‌ های ویدئویی، جوایز سالانه را از آن خود کند.

درخشش بی‌نظیر The Last of Us Part 2 در جریان دریافت جوایز سالانه‌ی سال گذشته‌ی میلادی، این بازی را در میان -شاید هم در راس- برترین عناوین تاریخ صنعت بازی‌های ویدئویی قرار می‌دهد. پس از این بازی که با ۳۰۰ جایزه در جایگاه اول دریافت جوایز سال ۲۰۲۰ قرار می‌گیرد، عنوان Hades با دریافت ۶۴ جایزه‌ی سالانه، در رتبه‌ی دوم این رقابت حضور دارد. همچنین بازی Ghost of Tsushima هم که تنها یک جایزه کم‌تر از عنوان Hades دریافت کرده است، با ۶۳ جایزه‌ی خود در جایگاه سوم قرار می‌گیرد. اینکه عنوان TLoU Part 2 توانسته است ۳۰۰ جایزه از ۵۷۶ جایزه‌ی اهدا شده در سال ۲۰۲۰ را از آن خود کند، یعنی جوایز دریافتی این بازی، از مجموع تعداد جوایز سایر عناوین حاضر در این رقابت بیش‌تر است.

اما این همه‌ی ماجرا نیست. TLoU Part 2 توانست با دریافت ۳۰۰ جایزه، رکورد دریافت جوایز سالانه را هم به نام خود ثبت کند. تا پیش از سال ۲۰۲۰، عنوان The Witcher 3: Wild Hunt که توانسته بود در سال ۲۰۱۵ تعداد ۲۸۰ جایزه را از آن خود کند، در صدر فهرست برترین بازی‌های تاریخ این صنعت قرار داشت. اینکه بگوییم عنوان The Last of Us Part 2 در صدر فهرستی از برترین بازی‌های تاریخ قرار دارد اغراق نیست؛ چراکه با دریافت ۳۰۰ جایزه‌ی سالانه، این بازی توانست از سد عناوینی همچون Grand Theft Auto 5 ،Skyrim ،The Legend of Zelda و Red Dead Redemption 2 عبور کند.

جالب است بدانید که TLoU Part 2 به همان اندازه که به کام طرفدارانش خوش آمد، به همان اندازه هم در نظر منتقدان خوش درخشید. این عنوان تواست علاوه‌بر جوایز رسانه‌ها، جوایز نظرات کاربران همچون جایزه‌ی متاکریتیک Metacritic را هم از آن خود کند. در حالی که این موضوع در رابطه با بازی موردبحث کاملا طبیعی است، همیشه این‌طور نیست که کاربران و رسانه‌ها هم‌نظر باشند. به عنوان مثال، در حالی که عنوان Red Dead Redemption توانست در سال ۲۰۱۰ میلادی بیش‌ترین جوایز را دریافت کند، نظرات کاربران حاکی از این بود که آن‌ها عنوان Mass Effect 2، که در جایگاه دوم قرار داشت را به این بازی ترجیح می‌دهند.

اگرچه در سال‌های دیگر، اختلاف میان جایگاه اول و دوم دریافت جوایز سالانه، دو یا چند جایزه‌ی دریافتی از نظرسنجی‌های کاربران بود، اما در سال ۲۰۲۰ میلادی، The Last of Us Part 2 حتی براساس نظرسنجی‌های کاربران هم پیشتاز بود و در حالی که این عنوان ۱۰۸ عدد از جوایز بازی منتخب کاربران را دریافت کرد، Cyberpunk 2077 تنها با دریافت ۲۴ جایزه در رتبه‌ی دوم قرار گرفت.

لازم به ذکر است که هر سال تعداد متفاوتی از جوایز توسط رسانه‌ها و نظرسنجی‌ها اهدا می‌شود و سال ۲۰۲۰ با ۵۷۶ جایزه، تا کنون بیش‌ترین تعداد را به خود اختصاص داده است. با این وجود، TLoU Part 2 توانسته است ۵۲ درصد جوایز ممکن را دریافت کند. از این منظر، عنوان The Witcher 3: Wild Hunt که در سال اول عرضه‌اش ۵۹ درصد جوایز ممکن را دریافت کرده است در جایگاه اول، و عنوان Resident Evil 4 که ۱۶ سال پس از عرضه‌اش یک نسخه‌ی واقعیت مجازی بازسازی‌شده از آن در حال توسعه است، با دریافت ۵۷ درصد از جوایز ممکن در جایگاه دوم قرار می‌گیرد.

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*