جزئیات مسابقات FNCS فورتنایت در فصل هشتم چپتر دوم اعلام شد


Matin 24 شهریور 1400 45 دقیقه مطالعه
iOS 14

با اتمام این سری از مسابقات FNCS، فصل مسابقات فصل هفتم چپتر دو فورتنایت نیز به پایان می‌رسد. در همین حین اما چیزی تا آغاز مسابقات فورتنایت در فصل هشتم این چپتر باقی نمانده است. جزئیات مسابقات این فصل را در ادامه می‌توانید بخوانید.

پیش فصل آرنای (Arena) فصل هشتم

در فصل هشتم نیز پیش فصل آرنا ادامه خواهد یافت. اپیک گیمز همه‌ی آیتم‌ها و قابلیت‌های جدید را زیر نظر دارد و آیتم‌هایی که در حال حاضر وجود دارند و ممکن است به بخش رقابتی بازی برگردند را نیز دوباره ارزیابی خواهد کرد. امتیازهای آرنا نیز از فصل هفت به فصل هشت انتقال پیدا می‌کنند اما در تاریخ بیست و هشتم سپتامبر صفر خواهند شد تا به بازیکنان فرصت داده شود تغییرات جدید بازی را به شیوه درستی امتحان کنند. همچنین یک تورنومنت دست گرمی امتحانی برای پیش فصل در نظر گرفته شده است که به شکل یک انتخابی FNCS در آخرهفته‌ی بیست و چهارم تا بیست و ششم سپتامبر برگزار خواهد شد.

مسابقات FNCS فصل هشتم در تاریخ چهاردهم اکتبر شروع خواهند شد

همانطور که تغییرات کمی در FNCS فصل هفتم ایجاد شده است، چندین تغییر نیز در فصل هشتم شاهد خواهید بود. در FNCS این فصل، در یک هفته از مسابقات شامل نیمه‌نهایی و فینال، دو نفر به مرحله بعد راه پیدا خواهند کرد که طبق این پروسه انتخاب خواهند شد:

نکته: تاریخ‌ها برای منطقه خاورمیانه یک روز زودتر از چیزی که در زیر اشاره شده هستند.

مرحله انتخابی FNCS (15-17 اکتبر و 22-24 اکتبر)

اپیک گیمز تعداد انتخاب‌شدگان را کم کرده و تعداد تیم‌هایی که مستقیما به فینال خواهند رفت را افزایش داده است. در حال حاضر پنج تیم برتر (در گذشته سه تیم برتر) از هر کدام از مسابقات مرحله انتخابی بدون شرکت در نیمه‌نهایی، مستقیما در مرحله فینال بازی خواهند کرد.

از آن‌جایی که معمولا اختلاف امتیاز بین پنج تیم برتر و بقیه انتخاب‌شدگان زیاد است، این تغییر مثبتی در مسابقات خواهد بود. این تغییر به بقیه تیم‌ها اجازه می‌دهد به قله‌ی رقابت دسترسی داشته باشند. چیزی که زمان زیادی در دست بهترین تیم‌ها -که از این به بعد به صورت مستقیم به فینال راه پیدا خواهند کرد- بوده است. یک فصل FNCS کوتاه‌تر نیز برای فراهم سازی رویداد آخر سال FNCS و دیگر رقابت‌ها، ضروری است.

نیمه‌نهایی (28-29 اکتبر)

نیمه‌نهایی‌ها نیز در این فصل FNCS کمی تغییر کرده‌اند. اپیک گیمز نگاه دقیقی به Reboot Roundهای فصل‌های قبل انداخته و با توجه به کیفیت و نوع برگزاری آن‌ها در مناطقی که 6 مسابقه کامل بعد از منحل شدن داشتند تصمیم به ایجاد برخی تغییرات گرفته است. به دست آوردن یک ویکتوری رویال در هر مسابقه‌ی تورنومنت، اوج دستاوردهای فورتنایت است. اپیک می‌گوید:

ما مشتاقیم تا ویکتوری رویال‌های مبتنی بر عمل بیشتری را در این فصل فراهم کنیم!

حالا که فقط 66 تیم برتر (که قبلا 99 تیم بوده است) از هر منطقه برای از سرگیری امتیازات (2 هیت یا heat) انتخاب می‌شوند،‌ مسابقات کمی جدی‌تر خواهد شد. روز اول نیمه‌نهایی به صورت چهار مسابقه در هر هیت برگزار خواهد شد. چهار تیم برتر هر هیت در روز اول به مرحله فینال راه خواهند یافت. تیم‌های باقی مانده در هیت بر اساس عملکردشان در هیت‌های جدیدی برای روز دوم تقسیم خواهند شد.

روز دوم نیمه‌نهایی در اصل به همان شیوه‌ی Reboot Round در فصول گذشته عمل خواهد کرد. در هر هیت 6 مسابقه (در مجموع 12 مسابقه) برگزار خواهد شد. برنده‌ی هر مسابقه به مرحله فینال راه پیدا خواهد کرد.

همان‌طور که نیم‌نهایی در این دو روز و با این تغییرات ادامه پیدا می‌کند، شرکت‌کنندگان دست از تلاش برنخواهند داشت! بعد از اینکه تیم‌های بیشتری در هر بازی به مراحل بعد راه پیدا می‌کنند، نقشه و مکان‌ها و موقعیت‌های بیشتری برای تیم‌های باقی مانده به جا خواهند گذاشت که طبیعتا راه را برای اوج‌گیری بازیکنان و طرفداران باز خواهد کرد. تصمیماتی که تیم‌ها در لحظات آغازین بازی اتخاذ می‌کنند در طول این نیمه‌نهایی‌های جدید اهمیت بیشتری دارند.

فینال‌ها یا مراحل نهایی (30-31 اکتبر)

فینال FNCS در طول سال همان‌گونه که بوده باقی خواهند ماند به جز یک هشدار. مسابقات در دو روز و در هر روز 6 مسابقه برگزار خواهد شد. برترین تیم هر کدام از این دو روز به عنوان قهرمان FNCS نام‌گذاری خواهد شد. اگرچه برعکس فینال‌های گذشته‌ی FNCS، سه تیم برتر در فینال‌های هر منطقه به صورت خودکار به فینال FNCS فصل بعدی نیز راه نخواهند یافت. یک سال جدید به معنای یک شروع تازه برای همه است.

مقدار جوایز

مقدار جوایز دقیقا به همان اندازه‌ی مقدار جوایز FNCS فصل هفتم چپتر دوم باقی خواهند ماند. در زیر چگونگی تقسیم شدن سه میلیون دلار جایزه نقدی بین مناطق مختلف را شاهد خواهید بود.

مقدار جوایز برای هر منطقه
اروپا شرق آمریکا برزیل غرب آمریکا آسیا خاورمیانه اقیانوسیه
$1,351,200 $635,100 $428,175 $222,300 $150,600 $122,250 $90,450

 

رویداد بزرگ نهایی FNCS

رویداد FNCS Grand Royale با پنج میلیون دلار جایزه، به مدت دو هفته از تاریخ دوازدهم نوامبر (یعنی فقط دو هفته بعد از فینال فصل هشتم FNCS) شروع خواهد شد. هر بازیکن واجد شرایطی که حتی فقط به یک بازی از هرکدام از راندهای FNCS (راند چهارم انتخابی FNCS، نیمه‌نهایی یا فینال) امسال راه یافته باشد می‌تواند به صورت سه نفره در این رویداد شرکت کند. ما اطلاعات بیشتری درباره قوانین و شکل برگزاری مسابقات در ادامه فصل در اختیارتان خواهیم گذاشت پس گوش به زنگ باشید.

تغییرات آرنا

تغییراتی که اپیک گیمز فصل گذشته در سیستم امتیازگیری ایجاد کرد به بازیکنان اجازه داده حتی سریع‌تر و راحت‌تر از قبل به لیگ قهرمانان یا Champion League برسند. از آن‌جایی که لیگ قهرمانان معیار انتخابی برای شرکت در اکثر مسابقات فورتنایت است، اپیک گیمز می‌خواهد که این دستاورد ارزش بالاتری پیدا کند. به همین سبب تغییرات بیشتری را در این فصل ایجاد خواهد کرد تا رسیدن بازیکنان به لیگ قهرمانان با چالش‌های بیشتری همراه باشد.

هنوز تاریخ مشخصی اعلام نشده است. ولی اپیک در نظر دارد که قابلیت Fill یا پر کردن خودکار بقیه بازیکنان تیم را به بخش آرنای فصل هشتم اضافه کند. زمانی که این تغییرات رسمی شوند شما را در جریان خواهیم گذاشت.

دیگر مسابقات پیشنهادی

فورتنایت همچنان طبق روال سابق Cash Cup و تورنومنت‌های LTM را در فصل هشتم برگزار خواهد کرد. دوشنبه‌ها Trio Cash Cups و Trio Hype Cups، جمعه‌ها Duos Hype Cups جدید و یکشنبه‌ها نیز Solo Cash Cups و گاهی اوقات تورنومنت‌های LTM نیز برگزار خواهند شد. مسابقات DreamHack Cash Cup Extras هم در تاریخ‌های ششم اکتبر، سوم نوامبر و یکم دسامبر برگزار خواهند شد. اطلاعات بیشتر درباره این رویداد در آینده بر روی وب‌سایت DreamHack قرار خواهد گرفت.

رویداد‌های مختص کنسول

به دنباله‌ی فینال FNCS، بازیکن کنسول هم شانس برنده شدن بخشی از جایزه‌ی دویست و پنجاه هزار دلاری Console Champion Cup را که در تاریخ پنج تا هفتم نوامبر برگزار می‌شود را دارند. این جام دقیقا به همان شکل دو سال گذشته برگزار خواهد شد.

در ادامه‌ی جام قهرمانان کنسول، اپیک در نظر دارد یک تورنومنت مخصوص هر کنسول که بازیکنان با یک کنسول مشابه در مقابل هم قرار گیرند را ایجاد کند. جزئیات بیشتری را در این‌باره در آینده در اختیارتان قرار خواهیم داد.

دیگر مسابقات پیشنهادی

چیزهای دیگری نیز در حال آماده‌سازی هستند. مثلا یک سری جدید با عنوان Outfit Cups که هنوز جزئیاتی از آن مشخص نشده است. انتظار یک برنامه پربار را از رقابت‌های این فصل داشته باشید. ما نیز اطمینان حاصل می‌کنیم زمانی که جزئیات بیشتری آماده اشتراک‌گذاری شده‌اند، شما را در جریان قرار بدهیم.

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*