آپگرید بازی Horizon Forbidden West از نسخه PS4 به PS5 رایگان است


Matin 15 شهریور 1400 3 دقیقه مطالعه
iOS 14

سونی چندی پیش اعلام کرد که برنامه دارد به روزرسانی بازی Horizon Forbidden West از پلی استیشن 4 به پلی استیشن 5 رایگان باشد. این اتفاق به دلیل انتقادات بسیار از این کمپانی پس از اینکه اعلام کرد راهی برای ارتقاء نسخه پلی استیشن 4 وجود ندارد، افتاد. با وجود اینکه سونی قرار بود که این ارتقاء را رایگان انجام دهد.

جیم رایان، مدیر Sony Interactive Entertainment، گفت:

کاملاً مشخص است که حرفی که ما در این موضوع در زمان شروع پیش فروش زدیم، معنای خود را از دست داد. به دلیل اینکه پاندمی باعث شد تا Horizon Forbidden West از بازه زمانی عرضه خود خارج شود. اما ما همچنان روی پیشنهادمان استواریم. به روزرسانی بازی Horizon Forbidden West از پلی استیشن 4 به پلی استیشن 5 برای کاربران رایگان خواهد بود.

نقشه اصلی سونی این بود که کاربران پلی استیشن 4 را مجبور کند تا نسخه‌های خاص بازی Horizon Forbidden West را بخرند. یعنی این افراد باید نسخه Deluxe Edition، کالکتورز ادیشن یا Regalla Edition را خریداری می‌کردند. تنها در آن حالت بود که به هر دو نسخه پلی استیشن 4 و 5 دسترسی داشتند.

همینطور اینکه سونی اعلام کردکه قرار است برای ارتقاء تمام بازی‌ها مبلغ 10 دلاری قرار دهد. به این معنا که اگر شما برای مثال گاد آو وار بعدی را برای پلی استیشن 4 بخرید. برای ارتقاء آن به پلی استیشن 5 باید هزینه پرداخت کنید.

برخلاف کل جریان رود که به سمت ارزان شدن و رایگان شدن می‌رود.

سونی تقریباً برای هرکاری از کاربران هزینه‌ای دریافت می‌کند. این سیستم جدید نیز کاری بسیار عجیب به نظر می‌رسد. به دلیل اینکه گرفتن هزینه 10 دلاری برای به روزرسانی یک پول اضافی است. به طور کلی این امکان دارد که با این مبلغ و این ماجرا تعداد افرادی که به تجربه دوباره بازی‌ها روی نسل 9 بپردازند، کمتر و کمتر بشود.

باید دید که این استراتژی سونی چگونه روی فروش کلی و درآمد این شرکت از Horizon Forbidden West تأثیر خواهد گذاشت.

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*